Festa Major Alternativa

 

La 23a Festa Major Alternativa de Sants es celebra en tres espais diferents; al Carrer Muntadas (Casal Independentista), al Carrer Violant d'Hongria (Casal de Joves) i al Calaix de la Vergonya (al costat de Can Vies). Al parc de l'Espanya Industrial s'hi faran alguns actes unitaris organitzats pels tres espais.

La Festa Major Alternativa l'organitza com cada any l'Assemblea de Barri de Sants, el punt de trobada dels moviments socials a Sants.

A la Festa Major Alternativa es fan servir gots reutilitzables. Pots dur el teu de casa o comprar-ne un a la barra.

 

Tipus d'activitat Data Ubicació
Presentació del protocol contra agressións sexistes i marxa de torxes. Espanya Industrial
Taller de decoració de pancartes - 18:00 Calaix de la Vergonya
Concert de Gongs Música en directe - 19:00 Calaix de la Vergonya
Obertura i presentació del guarniment - 19:00 Casal Independentista
Aziza Sound (reggae dancehall) Música en directe - 22:00 Calaix de la Vergonya
Concert: Ruc&Roll + Deskizia-dos Música en directe - 22:00 Casal Independentista
Tormenta tropical (cumbia i ritmes tropicals), a la 1h DJ Lotine (afrolatino electrocumbia) Música en directe - 23:30 Calaix de la Vergonya
Vermut musical - 12:00 Casal Independentista
Activitats Infantils, Vermut + Trivial feminista + concert per confirmar Infantil, Música en directe - 12:00 Calaix de la Vergonya
Dinar popular: Fideuà (amb opció celiaca i vegana) Gastronomia - 14:30 Casal Independentista
Jocs infantils Infantil - 17:00 Casal Independentista
Presentació del projecte Casal Jove de Sants i de les Festes Alternatives - 18:00 Casal de Joves
Sopar del Casal Jove al carrer pels veïns i els joves de sants Gastronomia - 21:00 Casal de Joves
Concert: FRAC Música en directe - 22:00 Casal Independentista
La K y la B, rap llibertari Música en directe - 22:00 Calaix de la Vergonya
DJ per confirmar, a les 00h Rebel Culture Sound (soul, reggae, ska, funk...) DJ i música enllaunada - 23:00 Calaix de la Vergonya
Campionat de futbolí Esport i competició - 18:00 Casal Independentista
Lectura del pregó i cercatasques - 20:00 Espanya Industrial
Sopar de paiporta a la fresca Gastronomia - 22:00 Casal Independentista
Dinar de germanor + bingo solidàri Gastronomia - 14:00 Calaix de la Vergonya
Concurs d'escacs - 17 Casal de Joves
Batalla urbana d'aigua per equips - 17:00 Calaix de la Vergonya
Concurs de pintxos punkis Gastronomia - 18:00 Casal Independentista
Guitarreo obert a tothom del barri - 19:00 Casal de Joves
Clika Pika Música en directe - 21:00 Calaix de la Vergonya
Sombra alor Música en directe - 22:00 Calaix de la Vergonya
Verbena amb Àlex Música en directe - 22:00 Casal Independentista
Sara Hebe Música en directe - 23:00 Calaix de la Vergonya
Mari Karmen Free (petardeo o barbàrie) DJ i música enllaunada - 23:55 Calaix de la Vergonya
Vermut caminat pels carrers de FM - 12:00 Casal Independentista
Jocs d'aigua - 16:30 Casal Independentista
3 poequets In the house de Martí Olalla (obra de teatre sobre l'especulació) Teatre - 18:00 Casal de Joves
Quintobingo - 19:00 Casal de Joves
Sopar prefesta Gastronomia - 20:30 Casal de Joves
Nit de PD's amb PD Alta i PD Pasaia DJ i música enllaunada - 22:00 Casal Independentista
Milenia Band Música en directe - 22:00 Casal de Joves
Arkadia Sound, a partir de les 00:15h DJ Sendo DJ i música enllaunada, Música en directe - 23:00 Casal de Joves
Viacrusi - 12:00 Casal de Joves
Dinar fresquet (gaspatxo, amanida russa i fruita) Gastronomia - 14:00 Casal Independentista
Tast de vins catalans - 17:00 Casal Independentista
Concert: Subversa+Inèrcia Música en directe - 22:00 Casal Independentista
Animació infantil Infantil - 11:00 Casal de Joves
Fira de paradetes Fira al carrer - 17:00 Calaix de la Vergonya
Micro obert - 17:00 Casal de Joves
Activitat del grup de costura + botiga gratis al carrer - 19:00 Calaix de la Vergonya
Taller de glosa amb Cor de Carxofa Cultura popular, Música en directe - 20:00 Casal Independentista
Nit de grups del barri amb Sanción (punk-rock), Daltabaix (rock ska), FOAM (hardcore punk), Rage to Antonio Machine (tribut a RATM) i Revenja (street punk) Música en directe - 20:30 Calaix de la Vergonya
Concert de rap (Malamara + RMS) Música en directe - 21:00 Casal de Joves
Concert: Ascensa furore + El diluvi Música en directe - 22:00 Casal Independentista
Nit de DJ's: Reggae Dancehal - DJ's del Casal + PD Valvasur DJ i música enllaunada - 23:00 Casal de Joves
Concurs internacional de paelles i arròs amb coses Gastronomia - 12:00 Espanya Industrial
Cursa de pasteres + escalabirres Esport i competició - 17:00 Espanya Industrial
Concert amb Calipsonians Música en directe - 20:00 Espanya Industrial
Cursa de Carretons Esport i competició - 17:00 Davant de Can Vies