Acaba la Festa Major de Sants i comença la de La Bordeta

Ha acabat la Festa Major de Sants, però continua la festa uns carrers més avall amb la Festa Major de La Bordeta 2013. Serà del 3 al 8 de setembre al Carrer 11 de Juny de Can Batlló, al Carrer Jocs Florals, a la Plaça Súria i a la del Fénix.

Aquest és el programa d'activitats de tots els espais;

 

Dimarts, 3 Setembre

Al c/ Jocs Florals
19h Pregó a carrec de Trini Polo.
Traca d'Inauguració
Espectacle  de carrer de Soul of samba.
Piscolabis de vi dolç i pastes.

22h Actuació del monoliguista Sergio Marin (guanyador de diversos concursos de televisió, ràdio i festivals).

Dimecres, 4 Setembre

Plaça Súria
20.15h 19h Inici de festa amb cercavila a càrrec dels Tabalers de Sants
22h Bingo
23h Haveneres amb el Grup Montjuïc
00h Rom Cremat
 

c/Jocs Florals
11h Pallasso Perruqui
17h araoke infantil
22h Karaoke per adults

 
c/11 de juny de 2011 (a Can Batlló)

21h Cinema a la fresca (prganitzat pel col·lectiu ZonaOnze)

Dijous, 5 Setembre

Plaça Súria
12h Campionat de futis (fútbol sobre taula)
18h Bingo
22.30h Cuarteto Parfills

 Plaça Fènix
20h Obertura amb traca i cercavila amb els Tabalers de Sants
11h NIt de ball amb Duet Esquitx

 c/Jocs Florals
11h Pllasso Perruqui
17h Xocolatada infantil
18h Titelles de Sebatià Verges
22h Màgia i humor amb el Màgic Andreu
 
c/11 de juny de 2011 (a Can Batlló)
20h Concerts de 4 cantautors fins l'01h de la matinada

Divendres, 6 Setembre

Plaça Súria
11h Inflables refrescants (portar banyador, xancles i tovallola).
17.30h Bingo
19h Espectacle infantil Animatic Duo
20.30h Sopar de germanor
22h Playback dels anys 60 i 70
00.30h Discoteca mòbil a càrrec de SantsRàdio.

 

Plaça Fènix
12h Jocs infantils. Castell inflable.
21h Sopar de germanor de carmanyola. (reserveu taules i cadires)
22h Discoteca Nou So

 
c/ Jocs Florals

11h Matí de jocs d'aigua (si fa bon temps)
17.30h Berenar per els avis amenitzat amb música catalana del Duo Costablanca.
22.30h Dj Gere & Dj Hammer
 

c/11 de juny de 2011 (a Can Batlló)
18h Escalabirres
21h Correfoc amb els Diables de La Bordeta - Socarrimats de l'Infern.
22h Concerts de Milfujazz, Cults Cults i PD Grif&Coca.

Dissabte, 7 Setembre

Plaça Súria
14h Sardinada Popular
18h Taller de circ
18.30h Xocolatada
21h Bingo
22.30h Discoteca mòbil Nou So

 Plaça Fènix
12h Vermut i música en directe
22h Playback 2013 del disc 'Dangerous' de Michael Jackson
23h Festa de la mà de Sants3Ràdio

c/Jocs Florals
10.30h Campionat de parxis (segons assistència)
11h Exhibició d'arts marcials acàrrec del Club Esportiu Fitness Sants
14h Paella Popular
21h Sopar de germanor. Tema 'La Polinesia' Concurs de taules i vestuari dels comensals.
23h Música per tothom ballar amb l'Orquestra Costablanca Show

 
c/11 de juny de 2011 (a Can Batlló)

11h Tallers Infantils (circ, jocs d'aigua i maquillatge)
14h Dinar Popular : Salmorejo + Mandonguilles amb sepia + Postre . Preu 5€
16h Quina
18h Gold Sprint (cursa interactiva). Organitzada pel Club Ciclista d'Espibike
19h 1era Cursa Ciclista a pinyó fixe de Can Batlló. Organitza el Club Ciclista d'Espibike
20h Correblocs (5 cerveses/5€) i correfoc per tot el recinte de Can Batlló amb els Diables i Tabalers de Sants
22h  2a Festa Remullada. Concerts de 3 punxadiscos amb pluja des d'aspersors. (portar banyador si es vol)

Diumenge, 8 Setembre

Plaça Súria
12h Actuació i classe oberta de swing. Organitzada per l'escola Swingmaniac.
17.30h Berenar d'avis
18h Duo clave de sol
19.30h Bingo
21.45h Fi de festa i traca final

 Plaça Fènix
11h Xocolatada (portar tassa i cullera).
12 Espectacle infantil. Titelles Babi, amb Els contes de sempre.
17h Berenar pels avis acompanyat d'una coral d'havaneres
Fi de festa : actuació de la colla de tabalers els Bocs de Can Rosés. Traca final

 c/Jocs Florals
09h Matinal esportiu al Poliesportiu Sant Medir
10h Final del campionat de parxís (segons assistència el dissabte)
16.30h Concert de rumba catalana, amb Paco Roman
19.30h Havaneres i rom cremat ,amb el Grup Montjuïc
Traca fi de festes
 

c/11 de juny de 2011 (a Can Batlló)
11h Visita per tot el recinte de Can Batlló i interior de la nau Bloc Onze guiada per historiadors, urbanistes, arquitectes i sociolegs.
13h Vermut de fi de festa major
18h Dico-bar a la fresca sota la pluja d'aspersors

 

Ja podeu consultar tota la programació a tots els carrers i espais de la Festa Major de Sants 2013

Enguany la Festa Major de Sants serà de divendres 23 a divendres 30 d'agost. La Festa Major Alternativa, al Parc de l'Espanya Industrial serà fins dissabte 31, i diumenge es disputarà al carrer Jocs Florals la tradicional Cursa de Carretons. Podreu trobar en aquesta web tota la informació relacionada amb la Festa Major de Sants 2013 i el programa complet.

Podeu consultar l'Agenda d'Activitats i filtrar els actes per tipus, espai i dia. A més podeu llegir la programació completa de cada carrer i el número especial de 'La Burxa' d'Agost.

Presentat el cartell de la Festa Major Alternativa de Sants 2013

Cartell Festa Major Alternativa de Sants 2013Ja està disponible el cartell de la Festa Major Alternativa de Sants 2013, organitzada des de fa dinou anys per l'Assemblea de Barri de Sants (ABS). L'ABS aplega desenes d'entitats i centres socials del barri, i gracies a la Festa Major pot finançar diversos de projectes cada any. Aquesta edició, com ja fa temps que és tradició, es farà al Parc de l'Espanya Industrial.

L'edició de la Festa Major Alternativa d'enguany començarà dimarts 27 amb el tradicional cercacarrers que recòrre les barres diverses comissions a ritme de tabals. Dimecres 28 hi haurà el pregó i el concert d'homenatge a Oriol Caballero, músic i activista barceloní desaparegut recentment. Al concert hi actuaran Lo Petit Comité, El Conjunt Badabadoc i Rauxa, aquests últims en la seva gira de comiat.

Dijous 29 es celebrarà el Crema-Pica-Puja, que comença a les 19h amb Bastoners de Sants, continua a les 20h amb el pilar caminat de Castellers de Sants i finalment acaba amb Tabalers de Sants. Tot seguit al Parc de l'Espanya Industrial hi haurà el concert de Lenin "G Iroloco" Jim Nez y su Orquesta, Eskorzo i The Rigodonians.

La nit de divendres hi haurà concert d'Orxata Sound System, La Bundu Band i DJ Sendo. Dissabte 31 hi haurà una ruta històrica per les cooperatives obreres de Sants, un partit de bèlit i l'habitual concurs de paelles.  A la nit hi haurà concert de Bbvino, The Capaces i Disidencia.

Finalment el diumenge 1 de setembre acabarà la Festa Major amb la tradicional Cursa de Carretons, a la cantonada del Carrer Jocs Florals amb el carrer Finlàndia. La participació està oberta a tothom i es demana prudència a tots els participants.

La programació de tots els carrers aquest 2013

Podeu llegir la programació de la Festa Major de Sants 2013 fent servir el llistat de carrers de la columna dreta, o bé anant a l'Agenda d'Activitats. Allà podreu filtrar els actes segons tipus, dia, lloc, i també buscar actes concrets.
 

 
 

CARRER ALCOLEA DE BAIX
 
Dissabte 24 d’agost de 2013
09:00 h Traca d’inici de Festa Major i xaranga
12:00 h Sardinada
22:00 h Ball amb l’orquestra Krater
Diumenge 25 d’agost de 2013
12:00 h Concurs de truites
21:00 h Sopar de frankfurt
22:00 h Música a càrrec de la comissió de festes
Dilluns 26 d’agost de 2013
11:00 h Jocs infantils
18:00 h Concurs de dibuix
22:00 h Ball amb el Robert
Dimarts 27 d’agost de 2013
18:00 h Sardanes amb la Cobla de Barcelona
21:00 h Sopar de germanor
22:00 h Havaneres amb el grup Xarxa
Dimecres 28 d’agost de 2013
14:00 h Gran paella popular
22:00 h Nit de música jove
Dijous 29 d’agost de 2013
10:00 h Fira d’artesania (oberta fins a les 20 h)
18:00 h Xocolatada i pallassos amb el grup + Tumàcat
22:00 h Ball amb la orquestra Son de CIA
Divendres 30 d’agost de 2013
18:00 h Mostra de teatre a càrrec de la companyia La Fresca
22:00 h Ball amb la orquestra Caraja’s Band
Traca de final de festa
 
 

CARRER ALCOLEA DE DALT
 
Dissabte 24 d’agost de 2013
08:00 h Traca i cercavila a càrrec del Triangle de Sants
09:30 h Esmorzar de veïns
18:00 h Sardanes Ciutat de Terrassa
22:30 h Discomòbil a càrrec de Dj Metxes
Diumenge 25 d’agost de 2013
14:00 h Fideuà popular
18:00 h Jocs infantils
22:00 h Nit d’Ska amb Invaders i Sybarites
Dilluns 26 d’agost de 2013
14:00 h Botifarrada
21:00 h Sopar de germanor
Dimarts 27 d’agost de 2013
12:30 h Vermut per a autoritats i carrers
18:30 h Berenar dels avis i ball de gitanes
23:00 h Gran celebració del 30è Aniversari
Dimecres 28 d’agost de 2013
14:00 h Sardinada popular
18:00 h Jocs de taula amb Miko Saviko
23:00 h Ball rumba pop amb The Lito
Dijous 29 d’agost de 2013
12:00 h Guerra d’aigua i bany d’escuma
17:30 h Berenar infantil
18:00 h Pallassos amb Mascarada
21:30 h Nit de grups novells: The Shots, Döts, From Pekin, Sangre
Divendres 30 d’agost de 2013
13:00 h Vermut fi de festa i concurs de truites, tapes i canapès
21:00 h Nit de country al CARRERAlcolea. Organització: Amics Country Barcelona
24:00 h Discomòbil a càrrec de Dj Metxes
02:30 h Xaranga amb el Triangle de Sants
 
 

CARRER CANALEJAS
 
Dissabte 24 d’agost de 2013
11:00 h Traca i cercavila Clow Band
12:00 h Concurs de dibuix
17:30 h Jocs infantils
18:30 h Bingo
22:30 h Discomòbil Atlantic, amb animació
Diumenge 25 d’agost de 2013
11:00 h Classe de zumba per a totes les edats
17:30 h Jocs: cadires, pomes, globus, etc (obsequi a tots els participants)
22:30 h Disco Revival
Dilluns 26 d’agost de 2013
11:00 h Concurs karaoke infantil
17:00 h Concurs karaoke infantil
21:30 h Paella para a tots els veïns (sopar germanor)
22:30 h Concurs karaoke adults
Dimarts 27 d’agost de 2013
11:00h Concurs plastilina (obsequi per als participants)
17:30 h Concurs infantil ball (obsequi per als participants)
18:30 h Bingo
22:30 h Duet
Dimecres 28 d’agost de 2013
11:00 h Salsitxada i concurs de dibuix (obsequi per als participants)
17:00 h Manualitats
22:30 h Havaneres Rocagrossa (amb rom cremat)
Dijous 29 d’agost de 2013
11:00 h Guerra de confeti
17:00 h Berenar i jocs infantils
18:30 h Bingo
22:30 h Duet Matiz
Divendres 30 d’agost de 2013
11:30 h Parc infantil (inflables)
17:30 h Jocs infantils o manualitats
18:30 h Bingo
23:00 h Discomòbil Crazy Sesions, amb animació. Traca fi de festa
03:00 h Traca final
 
 

CARRER FINLÀNDIA
 
Dissabte 24 d’agost de 2013
09:00 h Traca d’inici de la Festa Major de Sants 2013
09:30 h Ofrena tradicional a Sant Bartomeu
10:00 h Esmorzar socis
11:00 h Jocs amb l’esplai Sant Medir
14:00 h Botifarrada amb mongetes per a socis. Preu especial no socis
15:00 h Bingo
18:00 h Sardanes amb la cobla Jovenívola de Sabadell
21:00 h Sopar de la sidra
22:00 h Bingo
23:00 h Música dels anys 70, 80 i 90 a càrrec de La Tapadera by Fea Festival
03:00 h Fi de festa
Diumenge 25 d’agost de 2013
09:30 h Esmorzar de pagament
11:30 h Guerra d’aigua
14:00 h Vermut de Festa Major per a socis
18:00 h Taller de circ amb “La Sala” i berenar per als petits
21:00 h L’Espectacle dels Veïns
Dilluns 26 d’agost de 2013
09:30 h Esmorzar de pagament
11:30 h Gimcana familiar
13:00 h Vermut del dia
13:30 h Concurs de truites
18:00 h Tarda de “disco” i concurs de disfresses per als petits i no tan petits.A càrrec de La Tapadera
20:00 h Concurs de postres
21:00 h Sopar de barquetes (montaditos)
23:00 h Cinema a la fresca
02:00 h Fi de festa
Dimarts 27 d’agost de 2013
09.30 h Esmorzar de pagament
10:30 h Concurs dibuix infantil
11:00 h Futbol: torneig Tallers Manel
13:00 h Vermut del dia
14:30 h Dinar temàtic de la Comissió “Calamars, musclos i …..”
18:00 h Taller de ball amb la Fàbrica dels somnis i berenar per als petits
21:00 h Sopar lliure i lleuger per preparar-se per a les havaneres
22:00 h Havaneres a càrrec del grup PORT-BO. Hi haurà rom cremat
24:00 h En acabar, hi haurà música a càrrec de La Tapadera
02:00 h Fi de festa
Dimecres 28 d’agost de 2013
09:30 h Esmorzar de pagament
11:00 h Jocs amb l’esplai Sant Medir
13:00 h Vermut del dia
14:30 h Dinar lliure
18:00 h Taller de circ amb La Sala i berenar per als petits
21:00 h “Sopar de les dones que preparen els marits”
23:00 h Música a càrrec del duet Costa Blanca
02:00 h Fi de festa
Dijous 29 d’agost de 2013
09:30 h Esmorzar de pagament
11:00 h Trenet i jocs de cucanya
13:00 h Vermut del dia
14:30 h Paella de la comissió. Qui vulgui, podrà preparar la seva per menjar-la tots junts.
18:00 h Xocolatada i pallassos amb la Pallassa Xicana
20:30 h Sopar de la cervesa
22:00 h Bingo
23:00 h FEA Festival by La Tapadera
02:00 h Fi de festa
Divendres 30 d’agost de 2013
09:30 h Esmorzar de pagament
11:00 h Trencar l’olla i tallers de “pinyata mexicana”
14:00 h Dinar de gulasch, de pagament
15:00 h Bingo
18:00 h Demostració d’escoles de ball: per aprendre’n i moure el cos
21:00 h Sopar de germanor
22:00 h Bingo
23:30 h Ball amb el Quartet Costa Blanca
02:30 h Traca de cloenda de la Festa Major del 2013
 
 

CARRER GALILEU
 
Dissabte 24 d’agost de 2013
09:00 h Traca inici
09:15 h Triangle de Sants
10:00 h Ofrena floral
12:00 h Inscripció al Concurs de truita (cada participant tindrà un obsequi de ½ dotzena d’ous i el guanyador tindrà un premi de 50€ per gastar en les botigues que s’anuncien en el programa)
15:00 h Dinar de germanor
17:00 h Bingo
18:00 h Concurs de dibuix
23:00 h Disco cocodrilo, amb Albert Malla
Diumenge 25 d’agost de 2013
10:00 h Fira d’artesania tot el dia, amb actuacions musicals
19:00 h Entrega de premis al Parc de l’Espanya industrial
23:00 h Duo Esquitx
Dilluns 26 d’agost de 2013
10:00 h Jocs infantils, pintura al carrer i esmorzar amb Cacaolat
17:00 h Salsitxada patrocinada per Campofrío
18:30 h Sardanes amb la Cobla Baix Llobregat
23:00 h Discomòbil
Dimarts 27 d’agost de 2013
11:00 h Jocs d’abans
15:00 h Botifarrada i seques (tiquet)
16:00 h Bingo a la fresca
19:00 h Tallers de foc fred amb els Socarrimats
23:00 h Organista cantant Marc Oriol
Dimecres 28 d’agost de 2013
11:00 h Trencar l’olla
17:30 h Berenar del nens grans del carrer, patrocinat per Super Carn
19:00 h Havaneres Montjuic, amb el tradicional rom cremat
22:00 h Sopar de germanor amb la retransmissió de la tornada de la Super Copa (Barça-Atlètic de Madrid)
Dijous 29 d’agost de 2013
11:00 h Inflables
13:00 h Concurs de truites (entrega de premis)
17:00 h Inflables
18:00 h Xocolatada
23:00 h Orquestra Aquarium
Divendres 30 d’agost de 2013
11:00 h Guerra d’aigua
15:00 h Fideuada (tiquet)
17:00 h Bingo
23:00 h Quartet Boulevard
02:30 h Batucada i traca final
 

CARRER GUADIANA
 
Dissabte 24 d’agost de 2013
10:00 h Traca inici festa major
11:00 h Foc per a la sardinada
14:00 h Sardinada popular
17:00 h Bingo
22:30 h Rock & Funky Fest 2 amb la Hawha Band, Xnight i Límite
Diumenge 25 d’agost de 2013
12:00 h XXVI Cursa popular
13:30 h Gran guerra d’aigua
21:00 h Pa amb tomàquet i pernil
23:00 h Música a càrrec de la Comissió
Dilluns 26 d’agost de 2013
11:00 h Jocs infantils i campionat de Futis
18:00 h Campionat de ping-pong junior i sènior
18:00 h Xocolatada infantil
22:30 h Nit jove, amb Genís Barcons i Txaplankat
Dimarts 27 d’agost de 2013
11:00 h XV Open Internacional d’escacs
18:00 h Campionat de ping-pong junior i sènior
18:30 h Salsitxada infantil
20:00 h Havaneres amb Mar Brava
23:00 h Música a càrrec de la comissió
Dimecres 28 d’agost de 2013
12:00 h Concurs de dibuix
18:00 h Campionat de ping-pong junior i sènior
21:00 h Botifarrada popular
22:30 h Bingo popular
Dijous 29 d’agost de 2013
12:00 h Gimcana infantil
18:00 h Campionat de ping-pong junior i sènior
18:30 h Festa de l’escuma
22:30 h Discoteca mòbil FESTIVAL SOUND
Divendres 30 d’agost de 2013
11:00 h Tallers infantils
18:00 h Campionat de ping-pong junior i sènior
19:30 h Entrega de premis del campionat de
ping-pong
20:30 h Sopar de germanor
23:00 h Orquestra Aquarium
03:00 h Traca fi de festa
 

CARRER MASNOU-PREMIÀ
 
Dissabte 24 d’agost de 2013
09:00 h Traca d’inici de festa
10:00 h Esmorzar de germanor
19:00 h D.S. Obi-One
20:00 h Demostració de pintura en seda
21:00 h Sopar popular de germanor
22:00 h Actuació musical Show Meriland, música per ballar tots els ritmes
Diumenge 25 d’agost de 2013
11:00 h a 18:00 h Gran trobada de Harley Davidson amb l’actuació estel·lar del grup Country Maverick.cat
11:00 h a 18:00 h Gran costellada i botifarrada
19:00 h a 22:00 h D.S. Obi-One
22:00 h La picaresca actuació d’Aris i la Megapubilla amb la Lola la Bastarda
Dilluns 26 d’agost de 2013
11:00 h Dòmino popular
12:00 h Tallers de flors de papers
19:00 h a 22:00 h D.S. Obi-One
21:00 h Salsitxada popular
22:00 h Grup musical Costablanca, música per a tot tipus de ball
Dimarts 27 d’agost de 2013
12:00 h Concurs infantil de pintura
18:00 h Gran xocolatada infantil
18:30 h Els pallassos Dandi Clown
19:30 h El gran humorista Joaquinillo
20:30 h Exhibició Guspires de Sants
21:00 h Xistorrada popular
22:00 h Grup musical Camelot, música per ballar
Dimecres 28 d’agost de 2013
12:00 h Final de dòmino
13:00 h Concurs de macarrons populars
15:00 h Taller de manualitats
19:00 h D.S. Obi-One
20:00 h Demostració de pintura en seda
21:00 h Sopar de germanor
22:00 h Nit de Techno Disjokeys Asphixia Group – Technolastics – The Mind
Dijous 29 d’agost de 2013
10:00 h Esmorzar popular
19:00 h D.S. Obi-One
20:00 h Entrega de premis pintura infantil
21:00 h Sopar popular amb el Triangle de Sants
22:00 h Grup musical Angelitos Negros
Divendres 30 d’agost de 2013
12:00 h Campionat de parxís
13:00 h Concurs de truites
19:00 h D.S. Obi-One
21:00 h Botifarrada cloenda de festa
22:00 h Choffers Trio, música per ballar
02:00 h Traca final
 

PLAÇA LA FARGA
 
Dissabte 24 d’agost de 2013
09:45 h Traca i cercavila Triangle de Sants
10:00 h A l’església de Santa Maria de Sants ofrena floral al patró Sant Bartomeu
10:00 h Passeig amb poni (per quatre rals, per dos duros, per un preu reduït…)
11:30 h Concurs de dibuix
14:00 h Vermut per als socis
18:00 h I Trobada de ball de country amenitzat per Chatti the Valley (Xavier Badiella)
22:00 h Discoteca amb Icegroup i la festa ICE NIGHT (Dj Eneko21)
Durant tot el dia hi haurà una fira d’artesans.
Diumenge 25 d’agost de 2013
11:00 h Campionat de Remigi masculí i femení
11:30 h Concurs de plastilina
17:00 h 10è Aniversari de la Residència i centre de dia Mossèn Vidal i Aunós.
Xocolatada popular amb els nostres avis del barri.
Hi esteu tots convidats!
(a les instal·lacions del CARRER Navarra, 12)
17:30 h Campionat de parxís sènior
23:00 h Orquestra ABS
Durant tot el dia hi haurà una fira d’artesans.
Dilluns 26 d’agost de 2013
10:00 h Castells inflables
13:00 h Guerra d’escuma
17:30 h Xocolatada i pallassos amb Animarius
22:00 h Botifarrada (patrocinat per Cafè Museu Olímpic i Xarcuteria J. Ros del Mercat de l’Abaceria)
23:00 h Disc sol·licitat. Vine a la nostra festa Flower Power de la Farga i demana la cançó que més t’agradi al nostre Dj Eneko 21. La persona que vingui vestit originalment de l’època té PREMI SEGUR.
Dimarts 27 d’agost de 2013
09:30 h Salsitxada
10:30 h Tallers infantils: pintura de samarretes (cal portar una samarreta blanca), concurs de fang i taller de màscares
17:00 h Torneig de futbol (si tens més de 16 anys participa en el nostre torneig de futbol. Vine al local de la comissió i inscriu el teu equip durant els primers dies de Festa Major.)
17:30 h Berenar dels avis amb l’actuació de YORIS
21:30 h Sopar de germanor i bingo
Dimecres 28 d’agost de 2013
10:00 h Cursa atlètica
1a Categoria—- fins als 10 anys
2a Categoria—- fins als 16 anys
3a Categoria—- fins als 110 anys
11:30 h Campionat de parxís infantil
14:00 h Gran mongetada amb el nostre estimat xef Ramon Peña
17:00 h Bingo
17:00 h Torneig de futbol
23:00 h Orquestra La Montecarlo
Dijous 29 d’agost de 2013
10:30 h Vine a banyar-te a la nostra gran piscina!
17:00 h Torneig de futbol
23:00 h Música amb el grup de versions Los de Siempre
Divendres 30 d’agost de 2013
11:30 h Guerra d’aigua
14:00 h Entrega de premis
17:30 h Sardanes amb la Cobla Baix Llobregat
23:00 h Xou de la Comissió “LA FARGA NOSTRA”… i després del xou no marxeu, acompanyarem la traca amb una gran xocolatada remenada pel Sr. Joan Galimany, de la Kessler.
 
 

CARRER ROBRENYO
 
Dissabte 24 d’agost de 2013
10:00 h Ofrena floral a l’església de Santa Maria de
Sants al patró Sant Bartomeu
12:00 h Ofrena floral al Mercat de Sants
13:00 h Traca d’inici de Festa Major
14:00 h Vermut d’inauguració de la Festa Major (reservat a veïns i col·laboradors)
14:30 h Inscripcions al campionat de dòmino
17:00 h Inici del Campionat de dòmino
18:00 h Bingo popular
23:00 h Ball d’inauguració amb Karajas Band
Diumenge 25 d’agost de 2013
12:00 h Gimcana infantil
17:00 h Campionat de dòmino
17:30 h Concurs de dibuix
19:30 h Lliurament dels premis del concurs de guarniment de carrers al Parc de l´Espanya Industrial
23:00 h Discoteca: Discomòbil Festival Sound
Dilluns 26 d’agost de 2013
13:00 h Concursos culinaris de truites, tripes (callos) i pastissos
16:00 h Guerra d’aigua
17:00 h Campionat de dòmino
18:00 h Bingo popular
22:00 h Sopar de germanor
23:00 h Ball amenitzat per l’orquestra Krater
Dimarts 27 d’agost de 2013
14:00 h Sardinada (amb tiquet de col·laboració)
17:00 h Campionat de dòmino
18:00 h Berenar gent gran amenitzat amb Eulogio
19:30 h Bingo popular
23:00 h Discoteca: Discomòbil Festival Sound
Dimecres 28 d’agost de 2013
13:30 h Concurs d’allioli
14:00 h Botifarrada amb seques (amb tiquet de col·laboració)
17:00 h Final Campionat de dòmino
18:00 h Xocolatada infantil amb l’actuació dels pallassos Los Pipos i parc
19:00 h Exhibició de gimnàstica artística, a càrrec del Club Gimnàstica Barcelona
23:00 h Karaoke. F. S.
Dijous 29 d’agost de 2013
11:00 h Jocs de taula d’estratègia i guerra Warhammer
18:00 h Bingo popular
19:00 h Salsitxada popular
22:00 h Cantada d’havaneres amb el grup Ultramar. Hi haurà el típic rom cremat
24:00 h Discoteca: Discomòbil Festival Sound
Divendres 30 d’agost de 2013
11:00 h 7a Trobada d’intercanvi de plaques de cava al carrer i venda d’ampolla amb plaques commemoratives de la trobada. Hi col·labora: Cava Rosell Mir
13:00 h Lliurament de premis dels campionats i concursos al carrer i traca de fi de festa
14:00 h Cloenda de la Comissió i aperitiu (per als veïns i col·laboradors)
18:00 h Bingo popular
23:00 h Discoteca dels anys 70, 80 i 90 amb la Disco Cocodrilo Club d’Albert Malla.
 
 

CARRER ROSÉS-CASA GRAN
 
Dissabte 24 d’agost de 2013
10:00 h Ofrena floral a Sant Bartomeu
12:00 h Traca i gegants
17:00 h Bingo
22:30 h Actuació de The Beaties Band
Diumenge 25 d’agost de 2013
11:00 h Jocs infantils: collages
17:00 h Pallassos
18:30 h Xocolatada popular
22:30 h “TU, VALS” (Concurs de cant, ball, humor, màgia, etc.
Obsequi per al guanyador, i record per al segon i tercer classificat)
Dilluns 26 d’agost de 2013
11:00 h Jocs infantils: farem cucs amb globus i concurs de dibuix infantil
17:30 h Taller de màgia per a infants
22:00 h Cantada d’havaneres amb el Grup Montjuïc
23:30 h Bingo
Dimarts 27 d’agost de 2013
11:00 h Jocs Infantils: farem figures de fang
17:00 h Bingo
22:30 h Gran actuació de Moncho i Duo Costablanca
Dimecres 28 d’agost de 2013
14:00 h Dinar dels socis
17:00 h Jocs de taula
22:30 h Bingo
Dijous 29 d’agost de 2013
10:00 h Sardinada
11:00 h Jocs infantils: Farem figures de
plastilina i polseres
18:00 h Concert Orquestra Costablanca
22:30 h Orquestra Costablanca
Divendres 30 d’agost de 2013
10:00 h Trobada de puntaires
10:30 h Salsitxada popular
11:00 h Papiroflèxia (gosset, ós)
14:30 h Dinar de gala
17:00 h Jocs Infantils: inflables
22:30 h Magnifica actuació de Los de siempre
 
 

CARRER SAGUNT
 
Dissabte 24 d’agost de 2013
11:00 h Traca d’inici de Festa Major
11:00 h Tabalada amb els Bocs de Can Rosés i actuació de la Colla Bastonera de Sants
13:00 h Vermut per als socis i sòcies
18:00 h Taller/ballada de country
21:00 h Botifarrada popular (gratuïta per als socis i sòcies – 6 € no socis/es)
23:00 h Nit jove: Pd Sorpresa + Rumba sin Rumbo (l’Hospitalet)
Diumenge 25 d’agost de 2013
11:00 h Jocs per als més petits i per als més grans
14:00 h Fideuada popular (4 € socis/es – 6 € no socis/es)
18:00 h Festa de l’escuma
21:00 h Sopem al carrer, avui toca: pizzes!
21:30 h Bingo amb premis variats i suculents!
Dilluns 26 d’agost de 2013
10:00 h Esmorzar popular: la comissió hi posa el pa amb tomàquet, tu hi poses la resta!
18:00 h Concurs de coques dolces i salades (Amb premi!)
22:30 h Nit de rumba: The Lito i La Màlaga Essència Rumbera
Dimarts 27 d’agost de 2013
18:00 h Sardanes amb la Cobla Catània
21:00 h Sopem al carrer, avui toca: barquetes (montaditos)!
22:00 h Antikaraoke + Clase Sencilla Dj
Dimecres 28 d’agost de 2013
11:00 h Concurs de dibuix
18:00 h Titelles: els contes de l’àvia amb la companyia Cigronet
19:00 h Xocolatada
21:00 h Sardinada popular (gratuïta per als socis/es – 6€ no socis/es)
22:00 h Bingo
23:30 h Pd Sagunt
Dijous 29 d’agost de 2013
18:00 h Concurs de pastissos (Hi haurà premi!)
18:30 h Jocs de cucanya: cursa de sacs, trencar l’olla, pescar caramels, arrencar cebes…
21:00 h Sopem al carrer, avui toca: truites!
22:30 h Havaneres amb Grup Xarxa (rom gratuït per als socis)
Divendres 30 d’agost de 2013
11:00 h Mulla’t, enfarina’t i banya’t amb confeti!
18:00 h Balls d’arrel tradicional
21:00 h Sopar de germanor
22:30 h Ball de Festa Major amb 45 Soul Revolutions
 
 

CARRER SANTA CECÍLIA
 
Dissabte 24 d’agost de 2013
10:00 h Ofrena floral a Sant Bartomeu
12:00 h Traca d’inici
13:30 h Esmorzar -dinar (amb tiquet)
18:00 h Taller de foc (per confirmar)
22:30 h Discomòbil
Diumenge 25 d’agost de 2013
12:00 h Jazz amb vermut (Jazz Rock Trio)
19:00 h Entrega de premis
22:30 h Música
Dilluns 26 d’agost de 2013
18:00 h Encants de Santa Cecília
21:30 h Sopar d’avis (Equinox Group)
Dimarts 27 d’agost de 2013
14:00 h Sardinada (amb tiquet)
22:00 h Música
Dimecres 28 d’agost de 2013
14:00 h Botifarrada (amb tiquet)
18:00 h Encants de Santa Cecília
22:30 h Discomòbil Revival (70-80-90)
Dijous 29 d’agost de 2013
12:00 h Guerra d’aigua
18:00 h Berenar Infantil
21:00 h Sopar de germanor (amb tiquet) i bingo
Divendres 30 d’agost de 2013
14:00 h Dinar (amb tiquet)
19:00 h Pica-pica fi de festa (amb tiquet)
23:00 h Ball amb Duo Esquitx
 
 

CARRER VALLADOLID
 
Dissabte 24 d’agost de 2013
11:00 h Ofrena floral a Sant Bartomeu
13:00 h Traca d’inici de festa i vermut per a socis
18:00 h Activitats infantils i inflable
19:00 h Xocolatada
23:00 h Actuació musical (pendent de confirmar grup)
Diumenge 25 d’agost de 2013
12:00 h Sardanes amb la Principal del Llobregat
19:00 h Entrega de premis oficials
22:30 h Havaneres amb Mar Endins. Hi haurà rom cremat
Dilluns 26 d’agost de 2013
11:00 h Concurs d’alliloli
12:30 h Botifarrada
22:00 h Sopar de germanor
Dimarts 27 d’agost de 2013
Dia d’actes unitaris
Dimecres 28 d’agost de 2013
10:00 h Concurs de dibuix
11:00 h Activitats infantils
12:00 h Actuació del grup Xiruca
18:00 h Berenar dels avis amb el tenor Sam
23:00 h Discomòbil a càrrec d’en Robert
Dijous 29 d’agost de 2013
11:00 h Concurs de pastissos
12:30 h Sardinada
18:00 h Guerra d’aigua
21:00 h Cinema infantil a la fresca (venda de frankfurts i crispetes)
23:00 h Cinema a la fresca (venda de frankfurts i crispetes)
Divendres 30 d’agost de 2013
Fira d’artesans tot el dia
12:00 h Lliurament de premis populars de guarniment de carrers, organitzat per Sants 3 Ràdio
23:00 h Orquestra amb el grup Celeste
02:30 h Traca de final de festa i guerra de confeti
 
 

CARRER VALLESPIR
 
Dissabte 24 d’agost de 2013
10:00 h Traca d’inici de Festa Major
10:00 h Ofrena floral a Sant Bartomeu a Santa Maria de Sants
15:00 h Arrossada (amb tiquet) i bingo
23:00 h Discomòbil
Diumenge 25 d’agost de 2013
11:00 h Jocs infantils
17:00 h 2a Trobada d’animals de companyia
19:00 h Entrega de premis a l’Espanya Industrial
23:00 h Ball amb trio musical
Dilluns 26 d’agost de 2013
11:00 h Esmorzar de socis
17:30 h Concurs de pintura infantil
23:00 h Cantada d’havaneres amb el grup Port Bo i rom cremat.
Dimarts 27 d’agost de 2013
11:00 h Pintura de cara, per a la canalla
12:00 h Salsitxada popular
17:00 h Trobada de xapes de cava
18:00 h Berenar per als nostres avis (tiquet)
21:30 h Sopar de germanor (tiquet) i bingo
Dimecres 28 d’agost de 2013
De 10:00 h a 21:00 h Mercat artesanal
23:00 h Karaoke i disco
Dijous 29 d’agost de 2013
11:00 h 15a Trobada de puntaires
17:00 h Inflables d’aigua
18:00 h Xocolatada infantil
23:00 h Ball amb l’orquestra Parfills
Divendres 30 d’agost de 2013
11:00 h Jocs infantils
18:00 h Actuació de ballarines de la dansa del ventre
23:00 h Discomòbil
03:00 h Traca de tancament de Festa Major
 
 

CARRER VALLESPIR DE BAIX
 
Dissabte 24 d’agost de 2013
18:00 h Pregó i traca inaugural. Actuació dels Bastoners de Sants
21:30 h Grup per determinar + Ai Marai
01:30 h Som Caliu
Diumenge 25 d’agost de 2013
11:00 h Activitats infantils
13:00 h Sardinada i activitat artística
21:00 h Swarm + Cover Kings (Dani Ruiz) + Àcid Folklòric + La Funkoteka
Dilluns 26 d’agost de 2013
11:00 h Activitats infantils i jocs d’aigua
18:30 h Berenar de germanor i màgia de proximitat
22:00 h El Putu Nota i Nit de Dj
Dimarts 27 d’agost de 2013
11:00 h Concurs de dibuix infantil
13:00 h Salsitxada popular
18:00 h L’Estenedor teatre, contarelles
21:00 h Los Cayúcos van + La dulce destroy + JTOP
Dimecres 28 d’agost de 2013
11:00 h Activitats infantils
13:00 h Fideuada
18:30 h Taller de bicicletes
19:30 h Gresca rumbera al carrer
22:00 h Leones humildes
Dijous 29 d’agost de 2013
11:00 h Activitats infantils
18:00 h L’EstenedorTeatre, contarelles
21:00 h Ahmed
22:45 h Pau Rumberu
00:30 h El Niño de la Hipoteca
Divendres 30 d’agost de 2013
11:00 h Activitats infantils
Durant tot el dia Torneig de jocs de taula El Nucli
21:00 h La moska gao + FOE (fifty one ergs) + Evil Empire + Sarsa
Traca final de festa